استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

لطفانظرخودرا ثبت نمایید

در این نوشته سعی کردیم راهنمای کاملی را جهت انتخاب بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین در اختیار شما قرار دهیم. اگر قصد دارید از طریق استخراج بیت کوین کسب درآمد کنید به جای درستی مراجعه کرده اید. این راهنما تفاوت بین برترین ابزارهای استخراج بیت کوین که در حال حاضر در بازار موجود هستند را توضیح می دهد.

این راهنما در مورد ماشین های استخراج بیت کوین به موارد زیر می پردازد:

 • استخراج بیت کوین چیست؟
 • چگونه می توانید یک ماشین استخراج بیت کوین را بر اساس شرایط خود انتخاب کنید؟
 • نگاهی به واحدهای برتر استخراج در بازار امروز. دستگاه هایی که بررسی می کنیم شامل: DragonMint T1، Antminer T9+، Antminer R4، Avalon6، Antminer S9، و PangolinMiner M3X است. همچنین به این مطلب اشاره می کنیم که هر کدام از استخراج کنندگان به کدام نوع از این دستگاه ها علاقه دارند.
 • و در انتها  یک جدول برای مقایسه هر یک از این دستگاه ها

از طریق این راهنما می توانید بهترین دستگاه استخراجی که در دسترس شماست، انتخاب نمایید. خب بیایید شروع کنیم:

استخراج بیت کوین چیست؟

نقش استخراج بیت کوین این است که تایید کند تراکنش هایی که در شبکه انجام می شوند، از قوانین پیروی می کنند. برای انجام این کار، واحدهای کامپیوتری پیچیده ای جهت بررسی تراکنش ها مورد استفاده قرار می گیرند که در سرتاسر جهان پراکنده هستند. اپراتورهای این سیستم های کامپیوتری، برای تلاش خود پاداش می گیرند. این پاداش شامل مجموع هزینه قرار گرفته برای انجام هر تراکنش و پاداش استخراج مربوط به خود شبکه است.

برای جلوگیری از انجام تقلب در شبکه، از سیستمی به نام اثبات کار(POW) استفاده می شود. قبل از این که یک گروه از تراکنش ها(بلاک) به شبکه اضافه شود، انجام اثبات کار لازم است. هنگامی که کامپیوترها اثبات کار را انجام می دهند، در واقع سعی می کنند که یک رشته طولانی از اعداد و ارقام را حدس بزنند. این رشته هش نامیده می شود.

تنها، کامپیوتری که بتواند هش را درست حدس بزند می تواند بلاک را به زنجیره اضافه کند. اثبات کار نیاز به قدرت محاسباتی بالایی دارد که این روند راحت و ارزان نیست. برای انجام تقلب در شبکه نیاز به سرمایه گذاری بسیار زیادی است و به لحاظ مالی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست. این ویژگی امنیتی اصلی شبکه بیت کوین و بسیاری دیگر از ارزهای رمزنگاری است.

استخراج بیت کوین در ابتدا با CPU ها و کامپیوترهای معمولی خانگی قابل انجام بود. با این حال به دلیل این که واحدهای بیشتری شروع به استفاده از شبکه کردند، سختی هش هایی که در تلاش برای حدس زدن آنها بودند، افزایش پیدا کرد. این باعث شد تا استخراج کنندگان به پردازنده هایی با قدرت پردازش بالا مانند GPU(واحد پردازنده گرافیکی) روی آورند. این GPUها معمولا در نسل آخر رایانه های بازی وجود دارد.

امروزه حل کردن هش ها بسیار سخت شده و بسیاری از استخراج کنندگان سعی می کنند که آنها را با استفاده از سیستم های کامپیوتری ویژه ای حل کنند. این واحدها از تراشه های دارای مدار یکپارچه یا اصطلاحا آسیک(ASIC) استفاده می کنند. این همان چیزی است که این متن در مورد آن صحبت می کند.

دستگاه آسیک استخراج بیت کوین

انتخاب نوع سخت افزار استخراج به شرایط شما بستگی دارد

اگر چه استخراج کنندگان بیت کوین در حال حاضر محدود به انتخاب تعداد معدودی از دستگاه های آسیک برای استخراج بیت کوین هستند، اما هنوز انتخاب های زیادی وجود دارد. بعضی از استخراج کنندگان تنها خواستار یک دستگاه می باشند که بتواند در اتاق خواب خالی آن ها کار کند. برخی دیگر به دنبال چند دستگاه مقرون به صرفه آسیک هستند، آنها می خواهند برای اولین بار شروع به استخراج کنند. در نهایت، افرادی هم وجود دارند که می خواهند یک انبار را با بهترین سخت افزار های  منحصرا قابل استفاده برای استخراج پر کنند.

مسائل مهم زیادی هنگام خرید سخت افزار استخراج بیت کوین وجود دارد. این حائز اهمیت است که هر دستگاه را بر اساس قدرت هش، میزان مصرف برق، میزان دمای اطراف و هزینه اولیه خرید، قضاوت کنید.

همچنین برخی دلایل ایدئولوژیکی برای ترجیح دادن یک تولید کننده نسبت به سایرین وجود دارند. این دلایل به تمرکززدایی مربوط می شوند که بعدا در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

بهترین سخت افزارهای استخراج

بالاخره می خواهیم به موضوع اصلی این مقاله یعنی سخت افزار مناسب استخراج بیت کوین، بپردازیم. تجهیزات مورد نیاز استخراج بیت کوین با توجه به بعضی از بزرگترین و مشهورترین تولید کنندگان، این لیست تهیه شده است.

همچنین سعی شده تا دستگاه های متفاوت را از لحاظ بهترین کاربردی که مناسب آن هستند، گروه بندی کرد. اکنون توصیه های لازم برای تجهیزات استخراج بیت کوین ارائه می شود:

 • افرادی که بودجه ی کمی دارند
 • افرادی که تمایل به استخراج در خانه دارند
 • افرادی که تا به حال بیت کوین استخراج نکرده اند
 • افرادی که بیشترین هزینه را برای قدرتمندترین سخت افزار موجود خرج می کنند
 • تعدادی از انتخاب های جایگزین دیگر برای استخراج کنندگان حرفه ای که نمی توانند به اندازه کافی DragonMint T1s را برای عملیات خود تعیین کنند.

با این حال می توانید از اینجا جدیدترین دستگاه های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹ با قدرت بسیار بالاتر را بررسی کنید.

بهترین دستگاه استخراج از لحاظ بودجه: Antminer T9+

انت ماینر t9+

برای استخراج کنندگان بیت کوینی که هزینه برای آنها اهمیت دارد، یکی از بهترین دستگاه های استخراج موجود Antminer T9+ است.این دستگاه  می تواند بسیار ارزان تر از سایر دستگاه های موجود در این لیست باشد. با این حال قیمت ارزان تر آن دلیل بر نامناسب بودن آن نیست.

همچنین این دستگاه ضمن اینکه برای افرادی که نگران قیمت واحد استخراجشان هستند بسیار مناسب است، برای کسانی که فضای کافی در اختیار ندارند نیز می تواند مناسب باشد. Antminer T9+ بسیار جمع و جور طراحی شده و باعث می شود که فضای کمی را برای انجام استخراج لازم داشته باشید. هنگام استفاده از این دستگاه شما حتی از سیستم خنک سازی این دستگاه لذت خواهید برد. به این ترتیب می توانید در هزینه صرف شده برای تجهیزات استخراج صرفه جویی کنید.

از لحاظ سخت افزاری این دستگاه از تراشه BM1387 بیت مین استفاده می کند. این تراشه قدرت هش قابل توجهی به میزان ۱۰٫۵ TH/s را ارائه می دهد.

همچنین این دستگاه به عنوان یک دستگاه استخراج عالی، دارای یک رابط کاربری آسان و قابل فهم است. این رابط کاربری برای انجام تنظیمات مختلف و ارتقاء سیستم عامل به نسخه های جدید منتشر شده بیت مین استفاده می شود.

قیمت هر دستگاه Antminer T9+ بین ۵۵۰ تا ۶۰۰ دلار می باشد که مطمئنا در بین دستگاه های موجود در لیست این مقاله مقرون به صرفه ترین دستگاه استخراج است. متاسفانه مانند اغلب ماشین های استخراج بیت کوین، منبع تغذیه آن به طور جداگانه فروخته می شود.

بهترین برای مبتدی ها: Avalon6

آوالون 6 Avalon6

یکی دیگر از دستگاه های استخراجی که در اینجا معرفی می شود، دستگاه استخراج برای افراد مبتدی است. سازندگان دستگاه استخراج بیت کوین Avalon6، کنان کریتیو، سادگی را برای این دستگاه در نظر گرفته اند.

دستگاه استخراج بیت کوین Avalon6 یکی از ساده ترین واحدهای آسیک جهت راه اندازی است. در هر دو مرحله راه اندازی پیشرفته و پایه سادگی در نظر گرفته شده است که باعث می شود این دستگاه برای مبتدیان مناسب باشد. متاسفانه این دستگاه استخراج سودآورترین دستگاه موجود نیست. قدرت هش این دستگاه ۳٫۵ تراهش در ثانیه به ازای مصرف ۱۰۵۰ وات می باشد.

در حالی که این دستگاه قدرت استخراج قابل توجهی ندارد، سهولت استفاده و قیمت مقرون به صرفه این دستگاه، آن را یک دستگاه استخراج عالی برای کسانی ساخته که تازه می خواهند استخراج را شروع کنند. منبع تغذیه این دستگاه استخراج نیز به صورت جداگانه فروخته می شود.

شرکت کنان کریتیو گزینه های دیگری را نیز ارائه می دهد، اما این دستگاه با بیشترین استقبال مواجه شده است. خوشبختانه می توانید این دستگاه های استخراج را در اندازه کوچک و با قیمت ۶۵۰ دلار خریداری نمایید.

چرا از Avalon6 که سودآور نیست استفاده می شود؟

استفاده از Avalon6 برای مبتدیان بسیار عالی است و سخت افزاری مناسب است برای کسانی که می خواهند بیت کوین را بدون در نظر گرفتن سود کسب کنند. این امر ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما دلیل مناسبی برای افرادی است که می خواهند بیت کوین را بدون در نظر گرفتن ضرورتا کسب سود، استخراج کنند.

اگر بخواهیم ساده بگوییم، هر چه واحدهای استخراج در شبکه ارزهای رمزنگاری بیشتر باشند، امنیت شبکه بیشتر است. استحکام امنیت بیت کوین ناشی از نامتمرکز بودن آن است.  بسیاری از علاقمندان و توسعه دهندگان پر شور در سرتاسر دنیا وجود دارند که نمی توانند یا نمی خواهند بیت کوین را به خاطر کسب سود استخراج کنند. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد که مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

 • عدم داشتن فضای کافی در منزل برای استقرار دستگاه های استخراج.
 • زندگی در مناطق بسیار گرم. از آنجا که اجرا و راه اندازی دستگاه های استخراج گرمی بسیار زیادی تولید می کند، می تواند باعث غیرقابل تحمل شدن این دما شود.
 • گران بودن بیش از حد برق که کسب سود را از طریق استخراج غیر ممکن می کند.
 • عدم حضور به مقدار کافی در منزل برای بررسی و مراقبت از دستگاه های استخراج. زیرا گرمای تولید شده توسط این دستگاه ها می تواند خطر آتش سوزی را افزایش دهد.

Avalon6 یک دستگاه بسیار مناسب جهت استفاده در دفتر کار یا خانه است که ممکن است سود آور نباشد اما برای انجام خدمت جهت امنیت شبکه بسیار مناسب است.

بهترین دستگاه برای استفاده خانگی: Antminer R4

انت ماینر R4

مانند Avalon6 یک انتخاب مناسب در این لیست، برای افرادی که فضای کافی برای استخراج ندارند، این دستگاه است. این انتخاب به دلیل اجرای بسیار آرام و کم صدای  Antminer R4 است. شما حتی می توانید با این دستگاه، استخراج خود را در اتاق خوابتان انجام دهید.

همانند دستگاه T9+، دستگاه R4 از تراشه های BM1387 بیت مین استفاده می کند. این مدل یک دستگاه بسیار کارآمد است. البته نقطه عطف اصلی دستگاه Antminer R4 کم صدا بودن این دستگاه است. بیت مین در این مدل با توجه به طرفدارانش فروش مناسبی داشته است. تیم طراحی این مدل را از واحدهای تهویه هوای بی صدا الهام گرفته است. در این مدل الهام گرفته شده، تیم طراحی، فن یا پنکه ای را ساختند که درست مانند نسخه مرسوم و معمولی آن است، با این تفاوت که صدای بسیار کمتری را تولید می کند. همچنین مدل R4 به یک کنترلر اتوماتیک مجهز است. این کنترلر تضمین می کند که فن هرگز صدایی بیشتر از حد معمول خود ایجاد نکند.

یکی از بزرگترین معایب Antminer R4 گران بودن این دستگاه است. به نظر می رسد قیمت، بسته به جایی که انتخاب می کنید بسیار متفاوت است. بعضی سایت ها قیمت این دستگاه را ۱۰۰۰ دلار اعلام می کنند در حالی که این قیمت هیچ ارتباطی به این دستگاه ندارد. قیمت واقعی این دستگاه در حدود ۱۵۰۰ یورو یا ۱۷۰۰ دلار است که تنها در سایت AntMiner Distribution Europe BV قابل خریداری است.

مشکل بیت مین چیست؟

مانند تمام مدل های Antminer، مدل R4 نیز توسط شرکت بزرگ چینی بیت مین ساخته شده است. بیت مین یک شرکت تولید کننده دستگاه های استخراج است که بسیار پر حاشیه بوده است. در سال ۲۰۱۷ این شرکت متهم به ایجاد تاخیر در انجام ارتقاء شبکه بیت کوین به SegWit شده است. افراد بسیاری که آنها را به این کار متهم کرده اند، معتقدند که شرکت این کار را با هدف کسب سود بیشتر در نتیجه بالاتر بودن کارمزدها در آن زمان، انجام داده اند. به همین دلیل برخی از استخراج کنندگان بیت کوین از استفاده از محصولات این شرکت اجتناب می کنند. با این حال اگر شما به سیاست علاقه مند نباشید، برخی از دستگاه های آنها برای استخراج عالی هستند.

بهترین مدل اگر هزینه برای شما مهم نیست: DragonMint T1

دراگون مینت تی وان DragonMint T1

اکنون به سراغ بهترین دستگاه استخراج موجود در بازار می رویم. DragonMint T1 که توسط شرکت Halong Mining ساخته شده است. این یک شرکت جدید است که متخصص در ساخت دستگاه های استخراج ASIC می باشد. هالونگ ادعا می کند که بیش از ۳۰ میلیون دلار برای ساخت این دستگاه هزینه کرده است.

DragonMint T1 از پیشرفته ترین تراشه طراحی شده استفاده می کند(DM8575). این باعث شده که این دستگاه اولین آسیک باشد که توانسته به نرخ هش قابل توجه ۱۶ ترا هش بر ثانیه دست یابد.

علاوه بر این نرخ هش باورنکردنی این دستگاه در مصرف برق نیز صرفه جویی می کند. مصرف برق آن تنها در حدود ۱۴۸۰ وات است. این مدل توانسته حتی محصول برتر شرکت بیت مین یعنی Antminer S9 را شکست دهد.

سیستم خنک کننده DragonMint T1 مجهز به دو فن نه پره است. این سیستم خنک کننده باعث شده که دمای متوسط محیط دستگاه به ۲۵ درجه برسد. مانند سایر دستگاه های استخراج بیت کوین ، DragonMint T1 بدون منبع تغذیه ارائه می شود. شرکت توصیه می کند که از منبع تغذیه DragonMint 1600W استفاده شود.

این دستگاه به عنوان یک دستگاه غول استخراج با تقاضای زیادی مواجه شده است. این به آن معنا است که ممکن است شما در یک لیست انتظار برای دست یافتن به آن قرار بگیرید. پس از این که در نهایت فرصت خرید آن را پیدا کردید ممکن است از مواجه شدن با قیمت آن کمی غافلگیر شوید. شما در ابتدا گمان قیمت ۲۷۲۹ دلاری را دارید اما شرکت منبع تغذیه مورد تایید خود را نیز به قیمت ۱۱۵ دلار به آن اضافه کرده است. همچنین این دستگاه متعلق به شرکتی غیر از بیت مین است که با خرید آن باعث شکستن انحصاری بودن دستگاه های استخراج شده اید.

بهترین پس از DragonMint T1: دستگاه Antminer S9

انت ماینر Antminer S9

از آنجا که DragonMint T1 یک مدل محبوب است، بسیاری از تولید کنندگان تلاش می کنند که بتوانند با این مدل رقابت کنند. به همین دلیل در اینجا مدل دیگری معرفی می شود که تقریبا به همان اندازه خوب است.

اگر شما واقعا یک استخراج کننده هستید و قادر به تهیه DragonMint T1 نیستید، نگران نباشید. دستگاه هایی مانند Antminer S9 قدرت هشی تقریبا نزدیک به همان مدل را دارند.

همانند سایر مدل های Antminer که در این جا ذکر شدند، S9 مجهز به تراشه BM1389 بیت مین است. در زمانی که این دستگاه ساخته شد، دارای بیشترین قدرت هش موجود روی زمین بود. اما حالا دیگر نمی تواند این ادعا را داشته باشد. این مدل با قدرت هش ۱۴ تراهش در ثانیه پس از DragonMint T1 در رتبه دوم قرار دارد.

Antminer S9 خود را با استفاده از فن های سفارشی خنک می کند. این فن ها از آلیاژ آلومینیوم و با کیفیت بالا ساخته شده اند، که در دو طرف دستگاه قرار گرفته و با سرعت بالا کار می کنند. این روش تضمین می کند که هوای گرم به سرعت خارج شده و جایگزین شود.

با توجه به چنین نرخ هش بالایی ممکن است تصور شود که راه اندازی آن مشکل خواهد بود. اما این چنین نیست. Antminer S9 دارای یک رابط کاربر پسند است که بیشتر کاربران محصولات بیت مین از آن استفاده می کنند. بنابراین این امکان را به شما می دهد تا به سرعت تنظیمات لازم را انجام داده و در صورت نیاز سیستم عامل را ارتقاء دهید.

مانند DragonMint T1، بهترین دستگاه مدل Antminer نیز قیمت بالایی دارد. شما باید مبلغ ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار را برای این دستگاه بپردازید. علاوه بر این مانند سایر دستگاه های استخراج، منبع تغذیه آن جداگانه فروخته می شود، که قیمتی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار دارد.

بهترین در صورتی که می خواهید از بیت مین اجتناب کنید و DragonMint را نیز نمی توانید دریافت کنید: PangolinMiner M3X

پانگولین ماینر M3X

با توجه به وجود اختلاف و بحث در مورد محصولات دستگاه های استخراج بیت مین، در این جا بهترین جایگزین برای  DragonMint را پیشنهاد می کنیم که توسط بیت مین ساخته نشده است.

دستگاه استخراج  Pangolin یک توازن مناسب بین قیمت و قدرت هش دارد. این دستگاه قادر به اجرا قدرت هشی بین ۱۲ تا ۱۳ ترا هش در ثانیه می باشد. در حالی که این تنها سه چهارم قدرت هش دستگاه استخراج فوق العاده DragonMint است، اما هنوز هم قابل احترام است.

زمانی که قیمت این دستگاه را نیز در نظر بگیرید، این قدرت هش بیشتر جلوه می کند. در حال حاضر PangolinMiner M3X در وبسایت رسمی شرکت سازنده به قیمت ۸۵۰ دلار به فروش می رسد. در مقایسه با قیمت ۲۷۰۰ دلاری DragonMint و Antminer S9 باعث می شود که شما یک تجدید نظر در مورد PangolinMiner M3X داشته باشید.

با این وجود این دستگاه استخراج بسیار مناسب به نظر می رسد. اما ذکر چند نکته در مورد آن ضروری است:

در ابتدا باید گفت که Pangolin بیشترین سر و صدا را در بین دستگاه های معرفی شده در این لیست دارد. به این معنی که این دستگاه به هیچ وجه برای استفاده در منزل مناسب نیست. این سر و صدا احتمالا به علت قدرت زیاد مورد نیاز برای راه اندازی دستگاه است. این دستگاه ۲۱۰۰ وات است و بیشترین مصرف برق را نیز در بین دستگاه های اعلام شده در این لیست دارد. این به آن معنا خواهد بود که ممکن است تمام صرفه جویی که در ابتدا هنگام خرید دستگاه انجام شده بود می تواند از زمان پرداخت قبض های برق از بین برود.

با این حال در مناطقی که قیمت برق ارزان است احتمالا استفاده از Pangolin ترجیح داده شود. به طور خلاصه اگر در جایی هستید که استفاده از برق رایگان است شاید مدل Pangolin برای استخراج بهترین باشد.

جدول مقایسه دستگاه های استخراج

در زیر جدولی جهت مقایسه شش دستگاه استخراجی که در اینجا معرفی شدند، ارائه شده است. این جدول می تواند به شما در انتخاب دستگاه مناسب استخراج با توجه به شرایطی که دارید، کمک کند:

نام دستگاه شرکت سازنده قیمت(دلار) نرخ هش(TH/s) مصرف برق(وات)
DragonMint T1 هالونگ ماینینگ ۲۷۲۹ ۱۶ ۱۴۸۰
Antminer T9+ بیت مین ۵۵۰-۶۰۰ ۱۰٫۵ ۱۳۳۲
Antminer R4 بیت مین ۱۷۰۰ ۸٫۶ ۸۴۵
Avalon6 کنان کریتیو ۶۵۰ ۳٫۵ ۱۰۵۰
Antminer S9 بیت مین ۲۷۰۰-۳۰۰۰ ۱۴ ۱۳۷۲
M3X پانگولان ۱۰۰۰ ۱۲-۱۳ ۲۱۰۰

نتیجه گیری

دستگاه های معرفی شده جزو بهترین دستگاه های استخراج موجود در بازار هستند و امیدواریم که این مطلب بتواند برای شما جالب و آموزنده باشد.

همانطور که ملاحظه کردید، هنگام انتخاب دستگاه های استخراج باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. بنابراین ممکن است نظر شما با شخص دیگری در مورد یک دستگاه کاملا متفاوت باشد. به همین دلیل در هر یک از انتخاب ها سعی شده تا گروه خاصی از استخراج کنندگان در نظر گرفته شوند.

اجازه دهید خیلی خلاصه به نکات و سوالات مهمی که باید در مورد استخراج در نظر بگیرید و از خودتان بپرسید بپردازیم:

این استخراج را در کجا می خواهید انجام دهید؟ آیا نیاز به یک دستگاه کم صدا دارید؟

چه مقدار می خواهید برای دستگاه استخراج هزینه کنید؟ در بازه بین ۵۵۰ تا ۳۰۰۰ دلار انتخاب های زیادی وجود دارد.

آیا برای کسب حداکثر سود نیاز به حداکثر قدرت هش دارید؟

قیمت برق شما چقدر است؟ در صورتی که ارزان باشد، مصرف برق برای شما اهمیتی نخواهد داشت.

آیا این که دستگاه استخراج شما متعلق به شرکت خاصی باشد برای شما مهم است؟

حال که به انتهای این مقاله رسیدیم، مسلما شما در حال حاضر اطلاعات بیشتر و قوی تری در مورد دستگاه های استخراج بیت کوین دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

خبر یک
فیلم
ثبت درخواست
پیامک