امنیت سایبری چیست؟

4.5/5 - (22 امتیاز)

تعریف امنیت سایبری

امنیت سایبری(cyber security) را نمی توان نادیده گرفت، اینکه آیا شما صاحب یک کسب و کارید توسط یکی کار می کنید یا یک سازمان را اداره می کنید تفاوتی ندارد اساساً مهم است که شما آن را در نظر بگیرید. امنیت سایبری باید در چارچوب سازمانی که در آن مستقر هستید، درک شود. هر کس باید کاری انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که کسب و کار در برابر تهدیداتی که می تواند خطرناک باشد، محافظت می شود. اما چشم انداز تهدید به طور مداوم تغییر می کند و بنابراین ممکن است سخت باشد که بدانید چه کاری باید انجام دهید و چگونه از یک سازمان محافظت کنید. امنیت سایبری یک موضوع بسیار وسیع است که می توان آن را بسیار ساده کرد، تنها زمانی که سازمان شما معنی امنیت سایبری را فهمید، شما می توانید برنامه ریزی جهت استراتژی را شروع کنید.

امنیت سایبری چیست ؟
امنیت سایبری رابط، یکپارچه سازی است و گاهی اوقات با سایر حوزه ها همپوشانی دارد، این خطوط مبهم می توانند توجه امنیتی را به خطر بیاندازند.این قضیه می تواند عواقب فاجعه بار داشته باشد و می تواند کسب و کار شما را در معرض خطر قرار دهد.
امنیت سایبری همانند حفاظت از داده ها نیست بلکه بیشتر مربوط به حریم خصوصی و نحوه استفاده از داده ها است هرچند که حفظ حریم خصوصی و امنیت آسان است. قرار دادن میله های آهن در یک پنجره، امنیت بیشتری را به وجود می آورد، اما برای حفظ حریم خصوصی هیچ کاری نمی کند، در حالی که قرار دادن یک پرده اثر معکوس دارد. امنیت سایبری همانند پشتیبان گیری داده ها نیست، که تحت دامنه تداوم کسب و کار قرار می گیرد. داشتن یک برنامه پشتیبان گیری و بازیابی خوب در محل، پس از هر سناریویی حیاتی است چرا که منجر به از دست رفتن اطلاعات یا سازش می شود .
امنیت سایبری به بیان دیگر
ساده ترین تعریف cyber security از طریق مقایسه و مخالفت با امنیت اطلاعات است: در حالی که امنیت اطلاعات محافظت از اطلاعات شما را از هر گونه دسترسی غیر مجاز، امنیت سایبری آن را از دسترسی آنلاین غیر مجاز محافظت می کند. این تعریف ساده بود، اما برای یک جایگزین رسمی و جامع تر:
“امنیت سایبری مجموعه ابزارها، سیاست ها، مفاهیم امنیتی، امنیت، دستورالعمل ها رویکردهای مدیریت ریسک اقدامات، آموزش، بهترین شیوه ها، اطمینان و فن آوری هایی که می تواند برای محافظت از محیط زیست سایبری و سازمان ها و دارایی های کاربر استفاده شود. ”
امنیت سایبری یک فرآیند است
بهتر است فکر نکنید که cyber security یک راه حل، فن آوری و چیزی بیشتر نیست. بله، شامل ابزار و فن آوری هایی است که در مبارزه روزمره برای حفظ انطباق و یکپارچگی اطلاعات استفاده می شود؛ اما امنیت سایبر فرآیند کسب و کار است. این بدان معنی است که توجه مدیران به سطح مورد نیاز و درک آن است که مانند هر فرایند تجاری دیگر می تواند با نیازهای کسب و کار و واکنش به تغییرات در تهدید، سازگار شود. قابلیت های cyber security سازمانی باید نه تنها با اشتیاق شما برای ریسک، بلکه با اهداف استراتژیک گسترده تر کسب و کار هماهنگ شود.
امنیت سایبری نه تنها فرآیند کسب و کار، بلکه یک اولویت کسب و کار استراتژیک است. اگر اینطور نیست، پس احتمال دارد که به طور جدی در سطح C قرار نگیرد و به جای آن به عنوان چیزی است که می تواند و باید به طور کامل به IT منتقل شود.
یکی از مواردی که از امنیت سایبری از آن یاد می شود گواهینامه SSL است . گواهینامه SSL در واقع اطلاعات را رمزنگاری می کند که بین سرور و کاربر این اطلاعات شنود یا هک نشود .
بررسی مزایا و معایب شبکه‌های اجتماعی

۷۶ درصد افراد بزرگسال در آمریکا از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و غیره استفاده می‌نمایند. از سال ۲۰۰۸ تا ژوئیه سال ۲۰۱۵ این رقم افزایش ۲۶ درصدی داشته است.
در رسانه‌های اجتماعی، کاربران ممکن است زندگی‌نامه‌ای از خود در قالب پروفایل ایجاد کنند، با دوستان و غریبه‌ها ارتباط برقرارکنند، تحقیق کنند و افکار، تصاویر، موسیقی‌ها، لینک‌ها و موارد دیگر را به اشتراک بگذارند.
طرفداران سایت‌های شبکه‌های اجتماعی می‌گویند جوامع آنلاین باعث افزایش تعامل با دوستان و خانواده می‌شوند وبه معلمان، کتاب‌داران و دانشجویان دسترسی ارزشمندی به پشتیبانی و مواد آموزشی داده؛ تغییرات اجتماعی و سیاسی را تسهیل کرده و انتشار اطلاعات مفید را سرعت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید