ایرپاد پرو معرفی شد؛ قابلیت حذف نویز محیطی و قیمت ۲۴۹ دلاری

لطفانظرخودرا ثبت نمایید

 

اپل لحظاتی پیش و در سکوت خبری ایرپاد‌های بی‌سیم موردانتظار ایرپاد پرو را با قابلیت حذف نویز محیطی و قیمت ۲۴۹ دلاری معرفی کرد.

انتشار بی‌وقفه‌ی شایعات و افشای تصاویر متعدد از نسل جدید ایرپاد خاتمه یافت؛ اپل لحظاتی پیش ایرپادهای بی‌سیم حرفه‌ای خود را با قابلیت حذف نویز محیطی، «صدایی کاملا فراگیر»، وزن کمتر و نام ایرپاد پرو معرفی کرد. ایرپاد پرو از امروز در وب‌سایت اپل و از ۳۰ اکتبر در فروشگاه‌ها با برچسب قیمتی ۲۴۹ دلار در دسترس خواهد بود.

ایرپاد پرو از طراحی سبک‌وزن‌تری با ساختار توگوشی بهره می‌برد و به‌صورت پیش‌فرض با سه سَری سیلیکونی کوچک، متوسط و بزرگ در اختیار کاربر قرار می‌گیرد تا بدین ترتیب ضمن راحتی، بدون کوچک‌ترین درزی درون گوش جای گیرد و صدایی فراگیر را به گوش شخص برساند. ایرپاد پرو برای راحتی هرچه بیشتر کاربر، هواکش‌هایی را نیز برای متعادل‌ساختن فشار در بطن خود دارد. به‌گفته‌ی اپل، ایرپاد پرو در برابر تعریق و آب نیز مقاوم است.

براساس اعلام اپل، سیستم حذف نویز محیطی در ایرپاد پرو به دو میکروفون و الگوریتمی نرم‌افزاری اتکا دارد تا به‌صورت مداوم خود را با گوش هر شخص و وضعیت هدفون وفق دهد. هدفون نخست روبه‌بیرون است و با شناسایی صدای بیرونی، نویز محیطی را تحلیل می‌کند. سپس ایرپاد پرو با ایجاد آنتی‌نویز معادل، نویز محیطی را پیش از رسیدن آن به گوش کاربر، از بین می‌برد. میکروفون دوم روبه‌داخل گوش قرار دارد و ایرپاد پرو نویز شناسایی‌شده توسط این میکروفون را حذف می‌کند. سیستم حذف نویز محیطی به‌صورت مداوم با نرخ ۲۰۰ باربرثانیه خود را سیگنال‌های صوتی وفق می‌دهد.

ایرپاد پرو از قابلیتی موسوم به Adaptive EQ نیز بهره می‌برد که به‌گفته‌ی شرکت سازنده با تنظیم خودکار فرکانس‌های بم و میانی موسیقی براساس ابعاد گوش هر شخص، تجربه‌ی شنیداری غنی، فراگیر و فوق‌العاده‌ای را به‌ارمغان می‌آورد. کوپرتینونشین‌ها مدعی هستند که آمپلی‌فایر سفارشی‌شده‌ی ایرپاد پرو با گستره‌ی دینامیکی وسیع، ضمن افزودن بر عمر باتری، صدایی شفاف تولید می‌کند، به درایور اسپیکر سفارشی‌شده‌ای با برون‌گشت زیاد و اعوجاج کم قدرت می‌دهد و نویز محیطی را از بین می‌برد. به‌گفته‌ی اپل، درایور یادشده به‌صورت مداوم باس غنی تا فرکانس ۲۰ هرتز و صدای زیر و میانی واضح به گوش کاربر می‌رساند.

حالت Transparency به کاربر اجازه می‌دهد تا به‌صورت هم‌زمان ضمن گوش فرا دادن به موسیقی، صدای محیط را نیز بشنود. ایرپاد پرو به‌لطف سیستم هواکش متعادل‌ساز فشار در کنار الگوریتم نرم‌افزاری خود، شدت حذف نویز محیطی را به‌اندازه‌ای مناسب تنظیم می‌کند. در حالت Transparency صدای کاربر طبیعی به‌گوش خواهد رسید و در آنِ واحد امکان گوش فرادادن به موسیقی به‌صورت عادی ممکن خواهد بود.

جابه‌جایی بین حالت سیستم حذف نویز اکتیو و حالت Transparency به‌صورت مستقیم از طریق خود ایرپاد پرو با استفاده از حسگر جدید نیرو روی انتهای ایرپادها امکان‌پذیر خواهد بود. حسگرهای یادشده امکان پخش یا مکث موسیقی، جابه‌جایی بین قطعات و پاسخ‌دادن به تماس‌ها یا رد کردن آن‌ها را نیز فراهم می‌کنند؛ البته کاربر می‌تواند با لمس اسلایدر حجم صدا در کنترل‌سنتر آیفون یا آیپد نیز برای کنترل تنظیمات بهره ببرد.

اپل می‌گوید دستیابی به ابعاد و عملکرد ایرپاد پرو به‌لطف طراحی سیستم_در_پکیج (SiP) در کنار تراشه‌ی اختصاصی H1 ممکن شده است. تراشه‌ی H1 در بطن خود ۱۰ هسته‌ی صوتی داشته و مسئولیت همه‌چیز از صدا گرفته تا سیری را برعهده دارد. نرخ تأخیر پایین پردازش صوت در تراشه‌ی H1 امکان حذف بی‌درنگ نویز را فراهم می‌سازد، صدایی با «کیفیت بسیار بالا» را با استفاده از فناوری تطبیقی ارائه داده و به فرامین صوتی کاربر در قالب «Hey Siri» پاسخ می‌دهد.

براساس تخمین اپل، ایرپاد پرو نیز همانند ایرپاد بالغ بر ۵ ساعت زمان پخش موسیقی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد؛ درحالی‌که با فعال بودن سیستم حذف نویز محیطی، این عدد به ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه پخش موسیقی و ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه تماس تلفنی با هر بار شارژ، کاهش می‌یابد؛ البته به‌لطف شارژدهی مازاد کیس شارژ بی‌سیم، ایرپاد پرو می‌تواند در مجموع برای ۲۴ ساعت پخش موسیقی و ۱۸ ساعت مکالمه شارژدهی داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

خبر یک
فیلم
ثبت درخواست
پیامک