چگونه از مرورگر Mozilla Firefox با گذرواژه محافظت کنیم

4/5 - (1 امتیاز)

اگر ارتباط اینترنتی دارید یا بیشتر کارهایتان به اینترنت متکی است، اهمیت یک مرورگر وب را می‌دانید. با یک مرورگر وب‌سایت‌های مختلفی را کشف می‌کنیم، با دوستان خود ارتباط برقرار می‌کنیم، تصاویر خود را به اشتراک می‌گذاریم و… . از آنجا که اکنون هر چیز دیجیتالی به مرورگر وب بستگی دارد، باید نگران حریم شخصی باشید.

بدیهی است که ما نمی‌خواهیم کسی تاریخچه مرور ما را ببیند، زیرا اطلاعات بسیار ارزشمندی را در اختیار دارد که می‌تواند مطالب زیادی را در مورد حوزه شخصی و حرفه‌ای شما بیان کند. بنابراین برای جلوگیری از چنین شرایطی، باید مرورگر خود را با رمز عبور قفل کنید. با قفل کردن مرورگر وب خود با یک رمز عبور، می‌توانید از دسترسی غیرمجاز به تاریخچه مرور خود جلوگیری کنید.

چگونه از مرورگر Mozilla Firefox با گذرواژه محافظت کنیم:

گذرواژه محافظت از Mozilla Firefox یک فرآیند ساده است. کاربران برای محافظت از مرورگر Mozilla Firefox بایستی روش‌های ساده ذکر شده در زیر را دنبال کنند.

استفاده از گذرواژه اصلی (Master Password)

Master Password یک ویژگی داخلی Firefox Quantum است که به کاربران کمک می‌کند تا از اطلاعات شخصی مانند ورود (login)، گذرواژه و تاریخچه ذخیره شده در مرورگر محافظت کنند. برای تنظیم گذرواژه اصلی نیازی به استفاده از هرگونه نصب برنامه جدید ندارید. در اینجا نحوه استفاده از یک گذرواژه اصلی در فایرفاکس موزیلا آورده شده است.

مرحله ۱. در ابتدا، مرورگر کوانتومی فایرفاکس خود را باز کنید و صفحه ای مانند زیر را مشاهده خواهید کرد. باید روی سه خط واقع در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و سپس “Options” را انتخاب کنید.

مرحله ۲. اکنون، باید روی “Privacy & Security” کلیک کنید. در تنظیمات حفظ حریم خصوصی و امنیتی، باید ” Use a master password” را فعال کنید.

مرحله ۳. اکنون یک کادر بازشو مشاهده خواهید کرد که از شما می‌خواهد رمز ورود اصلی را تغییر دهید. گذرواژه جدید خود را وارد و تأیید کنید و سپس روی دکمه “Ok” کلیک کنید.

مرحله ۴. اکنون هر زمان به جزئیاتی مانند ورود به سیستم ذخیره شده، گذرواژه‌ها و تاریخچه نیاز داشته باشید، مرورگر از شما درخواست رمزعبور اصلی خواهد کرد.

بنابراین در بالا روش چگونگی محافظت از مرورگر Mozilla Firefox با رمز عبور توضیح داده شد. با استفاده از این فرآیند، اکنون به طور موثری از تاریخچه داده شخصی و اطلاعات شخصی ذخیره شده در مرورگر محافظت خواهید کرد و این کار حداکثر ۲ تا ۳ دقیقه طول می‌کشد و بسیار مناسب است.

منبع تحویرال

دیدگاهتان را بنویسید

خبر یک
فیلم
ثبت درخواست
پیامک