۷ دسته اپلیکیشن‌ خطرناک برای باتری و حافظه گوشی!

لطفانظرخودرا ثبت نمایید

بسیار واضح است که برخی از برنامه‌ها می‌توانند بر عملکرد حافظه یا باتری تلفن شما تأثیر منفی بگذارند، یا اینکه داده‌های کارت‌های اعتباری شما را برای هک کردن جمع کنند و اطلاعات شخصی شما را به اشتراک می‌گذارند. روزانه ده‌ها برنامه خطرناک در منابع مختلف ظاهر می‌شوند، بطوری که حتی Google Play یا App Store نمی‌توانند بلافاصله آنها را ردیابی کنند. بنابراین، حفظ ایمنی دستگاه‌ها و اطلاعات خصوصی شما بیشتر در دستان خودتان است. ما نگران امنیت سایبری شما هستیم به همین دلیل لیستی از چنین برنامه‌ها را آماده کرده‌ایم که بهترست هر چه سریع‌تر از شر آنها خلاص شوید.

بازی های رایگان

توسعه بازی به پول و تلاش بسیار زیادی دارد؛ بنابراین اگر یک بازی رایگان پیدا کردید، به خاطر داشته باشید که توسعه‌دهندگان تبلیغات زیادی را به برنامه اضافه می‌کنند (که معمولاً در حافظه پنهان ذخیره می‌شود و فضای دستگاه شما را می‌خورد) و نیز فرصتی دارند که می‌توانند اطلاعات شخصی شما را بدزدند و بعد بفروشند. بنابراین اگر واقعاً می‌خواهید یک بازی را بارگیری کنید، مطمئن شوید که آن را به خوبی شناخته‌اید یا توافقنامه کاربر را کامل مطالعه کنید.

برنامه‌های شارژ سری


مراقب برنامه‌های یابنده Wi-Fi رایگان یا هک وای فای باشید که ادعا می‌کنند نقشه نقاط مهم دارای Wi-Fi رایگان و محافظت از شبکه را در اختیار شما قرار می‌دهند. کشف شده که برخی از آنها می‌توانند اطلاعات شخصی شما، از جمله اطلاعات کارت اعتباری را سرقت کنند.

پلیرهای موسیقی از توسعه‌دهندگان ناشناخته

گذشته از ضعیف کردن باتری، نگه‌داشتن موسیقی در حافظه پنهان و کند کردن گوشی شما؛ تبلیغات و هک کردن اطلاعات از عواقب دانلود کردن و نصب یکی از برنامه‌های پخش موسیقی است که اعتباری ندارند.

ردیاب مکان

برنامه‌هایی که می‌خواهند به موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کنند، نه تنها باعث کاهش عمر باتری تلفن شما می‌شوند، بلکه ممکن است از داده‌های شخصی شما نیز استفاده کنند یا آنها را بفروشند. برنامه‌های پیاده‌روی و قدم شماری، بازی‌هایی مانند Pokémon Go و حتی برخی از شبکه‌های اجتماعی موقعیت مکانی شما را ردیابی می‌کنند. یک لحظه به تنظیمات برنامه‌هایی که دارید بروید و دسترسی آنها موقعیت مکانیتان را غیرفعال کنید، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

برنامه‌هایی با دسترسی به حریم خصوصی

بسیاری از برنامه‌ها وجود دارند که از شما می‌خواهند به شماره تلفن، مخاطبین، پیام‌های متنی، عکس‌ها، مکان و غیره دسترسی پیدا کنند. اکثر شبکه‌های اجتماعی محبوب اینگونه هستند؛ بنابراین هنگام نصب یک برنامه که نیاز به دسترسی به اطلاعات شخصی شما دارد، توجه بیشتری به خرج دهید و راجع امنیت برنامه تحقیق کنید.

مرورگرهای داخلی

مرورگرهای داخلی اغلب از پیش نصب شده‌اند و گاهی اوقات با کلیک روی پیوند، بصورت خودکار باز می‌شوند. این برنامه‌ها محافظت از اطلاعات شخصی یا محافظت در برابر ویروس‌ها را تضمین نمی‌کنند و سیستم عامل تلفن شما را بطور قابل توجهی کند می‌کنند.

برنامه‌های بی‌معنی

راستش را بخواهید، همه برنامه هایی را که مدتی آنها را باز نکرده و حتی برنامه هایی که بلافاصله پس از بارگیری فراموش شده‌اند در این دسته جای می‌گیرند. بسیاری از آنها باعث می‌شود عمر باتری کوتاه‌تر شود، سیستم عامل کند گردد. بنابراین یک دقیقه وقت بگذارید و از مواردی که استفاده نمی‌کنید خلاص شوید!

دیدگاهتان را بنویسید

خبر یک
فیلم
ثبت درخواست
پیامک